Bank Zachodni WBK dał mi 150 zł w promocji Konta Jakie Chcę

Łatwe 150 zł od banku? Skusiłem się na świetną promocję związaną z Kontem Jakie Chcę Banku Zachodniego WBK. Warunki otrzymania premii w gotówce były bardzo łatwe do spełnienia: 50 zł miałem dostać za samo założenie promocyjnego rachunku a następne 100 zł za dokonanie kilku transakcji kartą, lub BLIKiem.

Złożyłem wniosek pod koniec kwietnia, wyraziłem odpowiednie zgody marketingowe i wybrałem opcję założenia konta przy pomocy przelewu. Do konta na etapie składania wniosku zamówiłem obowiązkową kartę debetową. Następnego dnia konto miałem już aktywne, umowę wysłano mi mailem. Zalogowałem się. Zapoznałem z funkcjonalnością systemu.

Wcześniej na swoim Windows Phone, próbowałem zainstalować aplikację mobilną, ale BZWBK wycofał ją z Microsoft Store dosłownie kilka dni wcześniej. Było (jest) to dla mnie kluczowe ograniczenie funkcjonalności dostępu do Konta Jakie Chcę.

Zgodnie z warunkami promocji, do 17 czerwca 2018 miałem czas na wykonanie transakcji kartą, albo BLIKiem na kwotę 150 zł.

Z kartą debetową był problem. Przesyłka z kartą do mnie nie dotarła w kwietniu i maju, dlatego na początku czerwca skontaktowałem się z infolinią banku. Okazało się, że karta utknęła na etapie produkcji. Ostatecznie bank wysłał do mnie kartę 11 czerwca 2018. Wcześniej z automatu naliczył opłatę za korzystanie w maju z nieistniejącej karty. Złożyłem reklamację i następnego dnia zwrócono mi pobrane 3 zł opłaty miesięcznej za kartę.

Karta debetowa do Konta Jakie Chcę Banku Zachodniego WBK – kluczowe cechy

standardowa opłata za kartę to 3 zł miesięcznie

opłata jest pobierana za cały miesiąc korzystania z karty, czyli nie jest pobierana za niepełny miesiąc po wydaniu karty

po aktywacji karty warto zmienić plan na brak opłat za kartę w wariancie minimum 5 płatności kartą w miesiącu

inny wariant to brak opłat za kartę pod warunkiem płatności kartą minimum 500 zł w miesiącu

skutecznej zmiany opcji opłat możesz dokonać do przedostatniego dnia roboczego danego miesiąca, czyli jeśli zmiana nastąpi ostatniego dnia roboczego (np. 30 czerwca), to zacznie obowiązywać dopiero w sierpniu

Była prawie połowa czerwca a nie miałem wciąż karty. Warunki promocji mówiły o wykonaniu transakcji do 17 czerwca. Krucho z czasem. Uratował mnie BLIK. Jednak nie od razu, bo nie miałem przecież aplikacji mobilnej. Jednak BLIK bez aplikacji mobilnej to już nie taka łatwa sprawa. Postanowiłem skorzystać z czeków BLIK, które na szczęście BZ WBK wspiera. Jeśli chciałbym to zrobić w swoim podstawowym banku, czyli ING, to byłbym bez szans, bo ING nie daje możliwości generowania czeków BLIK.

I jeszcze skorzystałem z błyskawicznych przelewów na telefon w ramach BLIK.

Całość skonfigurowałem następująco:

Ustawiłem otrzymywanie przelewów na telefon dla rachunku BZ WBK. Miałem zamiar realizować błyskawiczne przelewy BLIK w układzie ING > BZWBK.

Przelałem dla testu małą kwotę na zakup znaczka poprzez Envelo. Przelew BLIK za pierwszym razem nie udał się – został odrzucony. Druga próba zakończyła się sukcesem. I wygenerowałem swój pierwszy czek BLIK. Kupiłem znaczek. Działa!

Przelałem większą kwotę na wieczorne zakupy. Wygenerowałem kolejny czek BLIK. Zrobiłem zakupy. Przez pięć kolejnych dni, do 17 czerwca 2018 wykonałem 10 transakcji na łączną kwotę 151,46 zł. Odetchnąłem z ulgą. Spełniłem wszystkie warunki związane z promocją. Wystarczyło czekać na wypłatę premii.

Bingo!!!Premia, 150 zł od Banku Zachodniego WBK, pojawiła się na moim Koncie Jakie Chcę 25 czerwca 2018. BINGO!!!

 

Czego się nauczyłem dzięki tej promocji?

  • konfiguracji i wykonywania przelewów błyskawicznych na telefon dzięki BLIK,
  • konfiguracji i wykorzystania czeków BLIK.

Co dalej zrobię z Kontem Jakie Chcę? Rozważam rezygnację z karty debetowej w lipcu, bo nie jest mi potrzebna – po wykonaniu pięciu transakcji skontaktuję się w tym celu telefonicznie z infolinią banku.

Zamierzam skorzystać z dwóch promocji banku:

„300 zł za wpływ wynagrodzenia” – do zyskania w ciągu pół roku po przeniesieniu wynagrodzenia do BZWBK.

Złożyłem dyspozycję przekazywania wynagrodzenia do BZWBK. Dam znać, kiedy pierwsza prowizja za wynagrodzenie wpłynie na moje konto.

„Polecam mój Bank” – do zyskania 50 zł/100 zł za skuteczne polecenie (od 50 zł do 150 zł dla osoby polecanej). Pamiętaj, mój działający kod polecającego 1000466459 a adres do złożenia wniosku o konto to http://bzwbk.pl/polecajbank.