#inspiracje

http://www.juliakolodko.com/pl/ – czytam blog Julii w poszukiwaniu inspiracji, odpowiedzi na nurtujące pytania.


Finanse behawioralne i psychologia behawioralna to jest to! Do tego są specjalne karty, żeby lepiej zrozumieć, jak ludzie podejmują decyzje.

zrozum rozum

https://klosinski.net/ – Jacek pokazuje mi przede wszystkim, jak wiele znaczy siła nawyków. Inspiruje i pomaga w dążeniu do bycia lepszą wersją samego siebie.

 

Książka, jaka mnie bardzo ostatnio poruszyła to Odporność psychiczna. Autorzy Doug Strycharczyk i Peter Clough. Tradycyjnie preferuję bibliotekę, więc tutaj ilustracja wypożyczonego przeze mnie egzemplarza. Wzięty z półki nowości a dziś (koniec października 2018) już w kolejce po tę książkę są dwie osoby.
Jakże prawdziwe jest okładkowe zdanie: “dlaczego pomimo tych samych umiejętności, wiedzy i doświadczenia niektórzy z nas lepiej radzą sobie ze stresem, presją i wyzwaniami?”

Zobacz gdzie kupić tę książkę?

 

Przygotowuję się napisania tekstu na temat tanich i drogich materacy, na temat snu, odpoczynku i wysypiania się. Sprzedawcy często sugerują, że od dobrego (czytaj: drogiego) materaca zależy jakość naszego życia, bo tylko na takim materacu będziemy się wysypiać. Uważam, że to błędne stwierdzenia, bo za sen odpowiada tak wiele czynników, że przypisywanie tylko materacom całość odpowiedzialności za złe spanie to za mało. Z tego powodu książka na którą trafiłem (Śpij dobrze, autor Nick Littlehales, Wydawnictwo Agora, 2017). Czekam w małej kolejce w swej dzielnicowej wypożyczalni.

Ty możesz sprawdzić, gdzie kupić tę książkę.

 

Lubię książki wydawnictwa Altenberg za dobrych autorów, dobrą oprawę i mądre podejście do wydawania książek. Szczególnie dwie książki Radka Kotarskiego (Włam się do mózgu i Nic bardziej mylnego) są takimi, które dobrze do mnie przemawiają. Jeśli chcesz wybrać coś dla siebie z aktualnej oferty Wydawnictwa to pójdź za linkiem.