Santander Bank wygrywa w moim rankingu

Podsumowałem swoje przygody z bankami i bankowymi promocjami. Santander Bank, występujący wcześniej pod nazwą Bank Zachodni WBK, okazał się w tym porównaniu najlepszy. Po pierwsze bank wypłacił mi łącznie w różnych promocjach 550 zł w okresie od czerwca 2018 r. do końca stycznia 2019 r. Do tego sam rachunek oceniam bardzo pozytywnie. Dodatkowo kontakt z bankiem, szczególnie poprzez infolinię także jest na wysokim poziomie.

Rachunek Konto Jakie Chcę w Santander Bank porównałem z rachunkami w ING Bank Śląski (Konto Direct), PKO BP (Konto za Zero), Alior Bank (Konto Jakże Osobiste), BGŻ BNP Paribas (Konto Maksymalne), Bank Millennium (Konto 360). Nie uwzględniam tutaj jeszcze dwóch nowych rachunków, czyli Konto Przekorzystne w Bank Pekao i Konto Proste Zasady w Getin Bank.

A teraz garść faktów:

– rachunek w BZ WBK posiadam od 25 kwietnia 2018 r. Konto Jakie Chcę otwarłem w ramach promocji banku, gdzie do zainkasowania była premia w wysokości 150 zł. Przygody z tą promocją opisałem w pierwszym wpisie na tym blogu.

– skorzystałem z promocji BZ WBK związanej z premią w wysokości 300 zł za przelew wynagrodzenia. W ciągu sześciu miesięcy na moje Konto Jakie Chcę wpływało po 50 zł od Banku.

santander premia za wynagrodzenie

– skorzystałem z promocji Santander Bank związanej z ofertą banku online. Odpowiedź na proste pytania i 20 zł trafiło na Konto Jakie Chcę.

Santander premia oferta banku

80 zł trafiło na moje Konto Jakie Chcę dzięki założenia rachunku przez inną osobę w ramach programu poleceń. Ktoś skorzystał z mojego kodu polecenia, czyli 1000466459.  Aktualny adres do złożenia wniosku o konto to https://santander.pl/polecajbank. Warunki tej promocji są bardzo korzystne: (1) obie strony mogą zarobić po 80 zł; (2) osoba polecająca ma za zadanie zalogować się do Santander internet i dokonać płatności na kwotę minimum 200 zł przy pomocy karty i/lub BLIK do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta (np. otwarcie rachunku w styczniu, warunek ten należy spełnić do końca lutego). Szczegóły w regulaminie. Aktualna edycja programu poleceń trwa do 28 lutego 2019 r.

Jeśli interesuje Cię, dlaczego pozytywnie oceniam rachunek w Santander Bank oto kilka dodatkowych faktów:

od 8 sierpnia 2018 r. bank oferuje bezpłatne przelewy Express Eliksir dla rachunku Konto Jakie Chcę. Przelewy te można realizować (zarówno przelewy wychodzące, jak i przychodzące), w modelu 24/7, czyli bez żadnych przerw. Inne banki pod tym względem bywają zaskakujące. Dla mnie to wielka korzyść i ułatwienie zarządzania przepływem środków w ramach zarządzania wydatkami, czy udziału w bankowych promocjach. Rachunek w Santander Bank traktuję jako centrum dystrybucyjne np. na potrzeby zasilania rachunków promocyjnych, czy korzystania z kart płatniczych w programie Priceless Specials.

prosty system związany z uniknięciem opłat za kartę debetową: karta nic nie kosztuje pod warunkiem wykonania pięciu transakcji na dowolną kwotę w miesiącu.

brak opłat za prowadzenie rachunku.

sprawny kontakt z infolinią banku, bez nadmiernego czasu oczekiwania na połączenie z konsultantem. Na przykład do promocji związanej z przelewem wynagrodzenia zapisałem się poprzez kontakt z infolinią.

szybkie rozpatrywanie reklamacji: dwa razy reklamowałem opłatę za kartę, raz pobraną za kartę, która do mnie nie dotarła, nie mogłem jej aktywować i zmienić zasad związanych z opłatami, dwa pobraną za niepełny miesiąc posiadania karty. Reklamacje zgłosiłem poprzez system wiadomości, rozpatrzono je w ciągu kilku dni.

brak dostępnej aplikacji mobilnej na mój telefon, czyli Microsoft Lumia z systemem Windows Mobile. Dla większości osób nie będzie to żadna wada, gdyż Windows Mobile można dziś uznać za zamierający system operacyjny na smartfony, ale dla mnie jest to ograniczenie. Na szczęście obsługa rachunku w przeglądarce telefonu jest dla mnie wystarczająca – mogę wykonać potrzebne mi przelewy błyskawiczne.

 

Aktualne promocje banku związane z rachunkiem

– 200 zł za przeniesienie wynagrodzenia do Santander Bank – bank wypłaca 4 x 50 zł. Regulamin promocji. Promocja trwa do 30 kwietnia 2019 r.

– 80 zł za otwarcie rachunku z polecenia. Promocja trwa do 28 lutego 2019 r. od 1 marca 2019 r. do 30 kwietnia 2019 r.